KAMYK producent mebli z drewna

tło1


UWAGA!!! - Od 02.11.2023r prowadzimy sprzedaż wyłącznie w formie elektronicznej.

 

Z dniem 31.10.2023r. Salon Meblowy w Łodzi przy ul. Rzgowskiej został zamknięty.

 

Zapraszamy obecnych i przyszłych klientów do składania zamówień poprzez e-mail lub telefonicznie

 

Telefony:

Obsługa klienta: +48 690 590 685

Stolarnia: +48 512 777 580

 

E-mail:

sklep@meblekamyk.pl

sklep@mebledrewniane.eu

 

Witryna www:

www.mebledrewniane.eu

www.meblekamyk.pl

 

Nasza stolarnia nieustannie pracuje i realizuje państwa zamówienia.

Zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia.

 

Informacji dotyczącej naszej oferty, oraz zamówień w trakcie realizacji udzielamy pod nr. tel. +48 690 590 685


 

zielone szyszki sosnowe

Pozycja mebli z drewna sosnowego

Jesteśmy producentem mebli sosnowych.
Drewno sosnowe to jeden z gatunków służący nam za surowiec do wyrobu mebli.
Zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich gatunków drewna, używanych w naszej stolarni. Liczba ta oscyluje w granicy od 40 do 50% całej produkcji. Następne pozycje zajmują w/g kolejności: buk, olcha dąb i jesion, brzoza.

Gatunki i pochodzenie sosny

W lasach umiarkowanej strefy półkuli północnej występuje około 80 gatunków sosny, niektóre żródła podają nawet 112. Tylko trzy z pośród nich są rodzimym gatunkiem rosnącym w Polsce, są to: sosna górska (Pinus montana), sosna limba (pinus cembra) i sosna pospolita (Pinus silvestris). Z wymienionych gatunków tylko sosna pospolita ma zasadnicze znaczenie jako gatunek lasotwórczy i przemysłowy. Często spotykamy w lasach Polski gatunki obce sosnę wejmutkę (Pinus strobus), sosnę austryjacką, czyli sosnę czrną (Pinus nigra), sosę banksa (Pinus Banksiana) i sosnę smołową (Pinus rigida).

Sosna pospolita zasięgiem poziomym obejmuje duże obszary kontynentu euroazjatyckiego między  50 a 70 stopniem szerokości geograficznej północnej. Na wschodzie trudno dokładnie określić jej granicę występowania, prawdopodobnie przebiega w pobliżu Oceanu Spokojnego. Od zachodu sona obejmuje zasięgiem Skandynawię, przez Danię dochodzi do Niemiec Zachodnich. Znaczna część Rosji, Litwa Łotwa i Estonia, oraz w całości Polska, Szwecja, Norwegia i prawie całe Niemcy leżą w zasięgu występowania sosny pospolitej. Sosna wdziera się też na Bałkany i można ją też spotkać w Pirenejach, na Kaukazie i w górach Azji Mniejszej. 

Sosna jest gatunkiem niewybrednym, występującym w zróżnicowanych warunkach siedliskowych. Toleruje niemal wszystkie rodzaje gleby wyliczając od suchego piasku, poprzez gleby gliniaste,  bagna, a kończąc na skałach. Najlepsze warunki rozwojowe to gleby gliniasto piaszczyste. Gleby ubogie powodują, że sosna karłowacieje.

las sosnowy

Drewno sosnowe i jego zastosowanie

Sosna jest drewnem średnio ciężkim o dobrych właściwościach mechanicznych, dość twardym, średnio kurczliwym, trwałym na powietrzu i w wodzie, łupliwym, łatwym w obróbce skrawaniem i obróbce wykończeniowej. Biel drewna łatwo się nasyca w przeciwieństwie do twardzieli. Najważniejsze zastosowania sosny w przemyśle: surowiec sklejkowy, okleinowy i tartaczny, meblarski kopalniany, papierniczy czyli papierówkowy, budowlany, niegdyś słupy teleenergetyczne i pale portowe, budowlany, kolejowy - podkłady pod torowiska. bardzo ważną rolę odrywa sosna w pozyskiwaniu żywicy.

Linie wzornicze mebli sosnowych

Proponujemy państwu, produkowane przez nas meble z sosny, w kilku liniach wzorniczych i palecie 21-stu kolorów. Meble podzielone są na trzy grupy: nowoczesne meble sosnowe, klasyczne meble sosnowe i stylowe meble sosnowe.

- Nowoczesne meble sosnowe dostępne są w czterech liniach wzorniczych: Tina, Natalia, Sylwia, Dorota. Meble wyprodukowane z drewna sosnowego w nowoczesnej stylistyce, przeznaczone do salonu, pokoju, gabinetu, biura lub sypialni. Stworzone dla osób podążających za nowymi trendami, ceniącymi prestiż, szyk i trwałość. Są to zestawy mebli cieszące się ogromnym powodzeniem wśród młodego pokolenia klientów. Niewiele jest mebli sosnowych, które w tak krótkim czasie zdobyło ogromne uznanie klientów. Meble z drewna sosnowego Tina, Natalia, Sylwia, Dorota dodadzą każdemu wnętrzu niezwykłej elegancji, ciepła i luksusu.

- Klasyczne meble sosnowe to linia wzornicza o tradycyjnym ponadczasowym wykończeniu. Obłe kształty i naturalne ciepło drewna sosnowego przypadnie do gustu wszystkim zmęczonym codzienną pogonią za modą, jednocześnie szukającym ukojenia w kontakcie z naturą, ale chcącym nabyć produkt będący zawszy na czasie. Szeroka gama mebli dostępnych w tym wykończeniu pozwala nam umeblować mieszkanie kompleksowo od salonu po kuchnie, przedpokój, pokój dziecięcy na sypialni kończąc.

- Stylowe meble sosnowe. W tej kategorii prezentujemy trzy linie wzornicze: Mila, Paula i Zuzanna. Dobór mebli musi być dopasowany do naszego upodobania, wyczucia smaku. Do zakupu stylowych mebli sosnowych chcielibyśmy zachęcić osoby, które gustują w meblach dekoracyjnych, retro, są otwarte na aranżacje wnętrza utrzymane w tym właśnie stylu. Zakup mebli sosnowych retro to na pewno odważny krok gdyż meble takie odbiegają wyglądem od mebli produkowanych masowo i na pewno są także droższe. Decydując się jednak na ten styl, możemy stworzyć niezwykle klimatyczne i urokliwe pomieszczenia, cieszące nasze zmysły. Dekorując naszymi meblami salon, gabinet, garderobę czy sypialnię będziemy mieć wrażenie, że otaczają nas luksus elegancja i bogactwo.

kwiat sosny

Dostępność mebli sosnowych - Warszaw, Łódź i inne miasta Polski

Meble sosnowe dostępne są na terenie Łodzi, Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Bydgoszczy i innych miast w Polsce. Dowozimy meble z sosny na terenie całego kraju. Ekspozycję można oglądać w salonie meblowym w Łodzi. Prowadzimy sprzedaż hurtową, detaliczną, stacjonarną i internetową.

tarcica sosnowa