KAMYK producent mebli z drewna

tło1


UWAGA!!! - URLOP - Sklep Zamknięty

 

Od dnia 01.05.2022 do 03.06.2022r - sklep będzie zamknięty z powodu urlopu.

Zapraszamy od 4 czerwca i przepraszamy za utrudnienia.

 

Informacje dotyczące zamówień w trakcie realizacji pod nr tel. 690-590-685


 

krzesla tapicerowane bukowe

Krzesła tapicerowane z drewna

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną kategorią w naszej ofercie, jaką są krzesła tapicerowane. Są to wyroby bardzo spokrewnione z krzesłami twardymi, które spełniają te same funkcje, jednak w nieco bardziej luksusowym i komfortowym wydaniu. Znajdziemy tutaj krzesła z tapicerowanym siedziskiem lub całe tapicerowane.

Style, gatunki drewna, kolory i rodzaje tapicerki dostępne dla krzeseł tapicerowanych

Krzesła tapicerowane posiadają miękkie siedziska i oparcia, wykonane z pianki poliuretanowej. Pokryte są tkaniną obiciową,   która występuje w najróżniejszych wzorach, kolorach, grubościach i splotach. Taka konstrukcja zapewnia komfortowe użytkowanie krzeseł, z możliwością dopasowania ich do niemal każdego wnętrza.

W kategorii tej możemy wybierać z pośród dwóch gatunków drewna, które dostępne są w ponad 16 kolorach.

  • Sosnowe krzesła tapicerowane, które w większości przypadków występują w wariancie z tapicerowanym siedziskiem. Rekomendowane są do wszystkich pomieszczeń, czyli: jadalni, kuchni i salonu.
  • Bukowe krzesła tapicerowane, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania ze względu na wyściełane siedzisko i oparcie. Ten rodzaj krzeseł dedykujemy do jadalni i salonów.

Również w przypadku stylistyki mamy do wyboru krzesła, które da się dopasować do niemal każdego charakteru pomieszczenia.

  • nowoczesne krzesła tapicerowane
  • klasyczne krzesła tapicerowane
  • stylizowane krzesła tapicerowane

Krzesła tapicerowane sosnowe z owalnym stołem

Zalety i wady krzeseł tapicerowanych

Jak już wcześniej pisaliśmy, krzesła tapicerowane mają wiele zalet, takich jak wysoki komfort siedzenia, wybór wielu stylów i kolorów, oraz pełnią funkcję dekoracyjną. Jednak w każdej beczce miodu znajdziemy odrobinę dziegciu. Ich istotnym problemem i wadą jest trudność utrzymania w czystości, tyczy się to wyłącznie tapicerki. Mimo nowoczesnych rozwiązań w przemyśle włókienniczym nadal nie uporano się do końca z tym problemem. W przypadku krzeseł twardych wystarczy szmatka z płynem do mebli lub zwilżona wodą i po ich przetarciu lśnią czystością. Jeżeli chodzi o krzesła tapicerowane, jeżeli zniszczeniu lub zabrudzeniu ulegną obicia, pozostaje nam wizyta u tapicera lub wymiana we własnym zakresie.