KAMYK producent mebli z drewna

tło1


UWAGA!!! - Od 02.11.2023r prowadzimy sprzedaż wyłącznie w formie elektronicznej.

 

Z dniem 31.10.2023r. Salon Meblowy w Łodzi przy ul. Rzgowskiej został zamknięty.

 

Zapraszamy obecnych i przyszłych klientów do składania zamówień poprzez e-mail lub telefonicznie

 

Telefony:

Obsługa klienta: +48 690 590 685

Stolarnia: +48 512 777 580

 

E-mail:

sklep@meblekamyk.pl

sklep@mebledrewniane.eu

 

Witryna www:

www.mebledrewniane.eu

www.meblekamyk.pl

 

Nasza stolarnia nieustannie pracuje i realizuje państwa zamówienia.

Zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia.

 

Informacji dotyczącej naszej oferty, oraz zamówień w trakcie realizacji udzielamy pod nr. tel. +48 690 590 685


 

taborety tapicerowane z drewna barowe, półbarowe i zwykłeStołki i taborety z drewna w naszym mieszkaniu.

Zakład Stolarski KAMYK od wielu lat jest w czołowym producentem mebli z drewna w Polsce. Wśród bogatej oferty naszych wyrobów stołki i taborety z drewna mają swoją stałą ugruntowaną pozycję. Przez wieki cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Podobnie jest teraz, ponieważ doskonale sprawdzają się w naszych małych kuchniach, gdzie są alternatywą dla dużych krzeseł. Stołki z drewna często wykorzystujemy jako dodatkowe siedzisko podczas okolicznościowych spotkań i imprez rodzinnych. To za sprawą ich funkcjonalności i ergonomii użytkowania.

taborety sosnowe tapicerowane w kolorze ciemny orzech

Rodzaje i odmiany taboretów i stołków z drewna.

Taborety i stołki z drewna można podzielić na kilka odmian według różnych kryteriów, czyli kształtu, wysokości, nazwy i rodzaju obicia. Produkowane w naszym zakładzie taborety mają dwa kształty, to jest okrągły i kwadratowy. Mogą być w wersji z twardym siedziskiem lub tapicerowanym tkaniną obiciową lub dermą w różnych kolorach i wzorach. Następnym kryterium podziału jest wysokość, którą my przyjęliśmy jako wyznacznik usystematyzowania taboretów i stołków z drewna na naszej stronie www. Są to cztery zakresy wysokości, czyli 20-35cm, 40-50cm, 55-65cm, 70-80cm.

Kwadratowy taboret barowy z drewna w stylu klasycznym

Taborety i Stołki Barowe drewniane

Do tej grupy zaliczamy wszystkie taborety i stołki drewniane o wysokości od 70 do 80cm. Przeznaczone są do wysokich barów stojących, czyli do takich gdzie blat znajduje się na wysokości od 95 do 105cm. Taborety barowe mogą występować jako taborety tapicerowane i taborety twarde o kształcie kwadratowym lub okrągłym. Taboret barowy z drewna możemy wykonać w formie klasycznej lub nowoczesnej. Taboret barowy często znajduje zastosowanie w punktach gastronomicznych, czyli restauracjach, pubach, pijalniach piwa, cukierniach. Równie często możemy dostrzec je w punktach obsługi klienta, jak i naszych domach.

Stołki i Taborety Półbarowe z drewna.

W tym gronie znajdziemy stołki i taborety półbarowe z drewna o wysokości 60cm, często określane taboretami roboczymi. Ich potoczna nazwa wynika z formy ich użytkowania, mianowicie są to blaty szafek kuchennych. Pozwalają w wygodny sposób wykonać wszystkie czynności przy blacie kuchennym o wysokości od 83 do 88cm.  Wszystkie mozolne prace, które do tej pory wykonywaliśmy na stojąco, często walcząc z bólem kręgosłupa, możemy teraz robić siedząc.

kwadratowy taboret sosnowy o wysokości 45cm

Taborety z drewna zwykłe.

W tej grupie znajdziemy wszystkie taborety z drewna o wysokości 45cm. Mają one zastosowanie wraz ze stołami drewnianymi o standardowej wysokości 75-77cm. Jak w przypadku taboretów barowych występują w formie okrągłej i kwadratowej, oraz z siedziskiem tapicerowanym i twardym. Najczęściej wykorzystujemy je do stołów kuchennych,  oraz w jadalniach i salonach jako dodatkowe siedziska okolicznościowe. Wiele osób używa taboret z drewna jako substytut drabiny, jednak my tego nie polecamy, gdyż nie są na tyle stabilne, aby mogły pełnić taką funkcję.

Okrągły biały stół z krzesłami z drewna sosnowego w stylu z lat 50-60

Zydle i Ryczki z drewna.

Najmniejsze w rodzinie taborety to zydle i ryczki z drewna. Ich nazwa zależy od regionu Polski. Są to niskie stołeczki i taborety, których wysokość mieści się w przedziale 20-35cm. Mówiło się: Ryczka to mebel, kiery musioł być we kożdyj ślonskij kuchni. Dostępne są w różnych kształtach, to jest okrągłym, kwadratowym i prostokątnym. Zydle i taborety drewniane są niezbędnym wyposażeniem naszych domów. Doskonale sprawdzą się w naszej kuchni do obierania ziemniaków lub warzyw, czy w przedpokoju jako siedzisko przy zakładaniu obuwia.  Wiele osób używa ich w przydomowych ogródkach do pielenia grządek. Równie dużą sympatia cieszą się wśród najmłodszych dzieci, których krótkie nóżki nie pozwalają zająć wygodnej i stabilnej pozycji na krześle lub zwykłym taborecie.

 

Ryczka sosnowa prostokątna z otworem do przenoszenia

Pokrewne produkty dla taboretów i stołków z drewna.

W naszej ofercie znajdziemy również niezbędne produkty, które będziemy mogli wykorzystać wraz z zakupionymi stołkami i taboretami z drewna. Należą do nich stoły kuchenne, stoły do salonu, stoły do jadalni  z drewna sosnowego, olchowego, dębowego i jesionowego. Dostępne są w formie stołów rozkładanych i nierozkładanych i liniach wzorniczych stylizowanych, klasycznych i nowoczesnych. Jeżeli są stoły z drewna, to nie może zabraknąć krzeseł. Dostępne są w różnych opcjach stylistycznych, kolorystycznych, tapicerowane lub z twardym siedziskiem.

 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą na meble z drewna.