KAMYK producent mebli z drewna

tło1


UWAGA!!! - Od 02.11.2023r prowadzimy sprzedaż wyłącznie w formie elektronicznej.

 

Z dniem 31.10.2023r. Salon Meblowy w Łodzi przy ul. Rzgowskiej został zamknięty.

 

Zapraszamy obecnych i przyszłych klientów do składania zamówień poprzez e-mail lub telefonicznie

 

Telefony:

Obsługa klienta: +48 690 590 685

Stolarnia: +48 512 777 580

 

E-mail:

sklep@meblekamyk.pl

sklep@mebledrewniane.eu

 

Witryna www:

www.mebledrewniane.eu

www.meblekamyk.pl

 

Nasza stolarnia nieustannie pracuje i realizuje państwa zamówienia.

Zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia.

 

Informacji dotyczącej naszej oferty, oraz zamówień w trakcie realizacji udzielamy pod nr. tel. +48 690 590 685


 

Historyczny zarys rozwoju mebli

Na przestrzeni dziejów ludzkości stale wzrastało znaczenie konstrukcji meblarskich i współtworzonych przez nie wnętrz. Wzrost ten był różny w różnych krajach. Rozwój konstrukcji meblarskich zależał zarówno od stopnia rozwoju kultury, jak i stosunków gospodarczych i społecznych. W miarę więc podnoszenia się poziomu kultury i poprawy warunków życia coraz więcej uwagi poświęcano urządzaniu pomieszczeń mieszkalnych i innych wyrobami meblarskimi, i stawiano tym wyrobom coraz większe wymagania.

Czytaj więcej...

Rozwój meblarstwa w starożytności

Pierwsze meble wyrabiano z wybranych części drzew (pni, korzeni, gałęzi), których naturalne kształty, przynajmniej w przybliżeniu, były podobne do wyglądu zamierzonego do wykonania sprzętu. Przykład takiego „mebla” przedstawiono na fot. 1.
    Wnętrza domów w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie różniły się od siebie w sposób dość istotny, również wyposażeniem i urządzeniem, a więc i meblami.
    W Egipcie już od IV w. p.n.e. wykonywano łoża i skrzynie, zaś od przełomu IV i III w. p.n.e. — stołki, które po udoskonaleniach przekształcono w krzesła i fotele, a następnie w stoły. Już od II w. p.n.e. Egipcjanie ozdabiali meble intarsją i inkrustacją ze szlachetnych gatunków drzew, kości słoniowej, półszlachetnych kamieni, złota i srebra, a także pełnymi i ażurowymi rzeźbami. W tym też czasie stosowali oni okładzinę o grubości ok. 10 mm, uzyskiwaną za pomocą miedzianej lub brązowej piły ręcznej.

Czytaj więcej...

Meble Romańskie - Średniowieczne Konstrukcje Meblarskie

Na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia naszej ery, pod wpływem sztuki Bliskiego Wschodu (Bizancjum, Arabia) powstał i rozpowszechnił się w meblarstwie styl romański. Romańskie wnętrza mieszkalne urządzano bardzo skromnie. Mebli w nich było mało. Do naszych czasów przetrwały jedynie niewielkie ilości mebli zamkowych, klasztornych i kościelnych. One właśnie, a w jeszcze większym stopniu płaskorzeźby i rysunki mebli, są głównym źródłem ich poznania.

Czytaj więcej...

Meble Gotyckie - Średniowieczne Konstrukcje Meblarskie

W połowie XIII w. meblarstwo romańskie ustąpiło miejsca szybko rozwijającemu się meblarstwu gotyckiemu, które przetrwało do końca średniowiecza, tj. do ok. 1500 r. Rozwój meblarstwa gotyckiego zbiega się z rozwojem miast, a ten z kolei ze wzbogaceniem mieszczaństwa (rozwój handlu po wojnach krzyżowych) i powstaniem silnych organizacji cechowych (pierwszy w Polsce cech stolarski powstał w 1489 r. w Krakowie).

Czytaj więcej...

Historia łóżka - Jak się zmieniało na przestrzeni wieków?

Historia łóżka

Korzystanie z niego zajmuje nam średnio 8 godzin na dobę, czyli 1/3 naszego życia. Jest obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania. Oczywiście mowa o łóżku. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad jego pochodzeniem i tym jak ewoluowało w ciągu tysięcy lat? Jak się zmieniło od czasów prehistorycznych po czasy współczesne?

Pierwsze wzmianki dotyczące łóżka datuje się na czasy neolitu. Trudno nazwać je łóżkami, raczej trafniejsze będzie określenie posłanie. Ludzie tamtych czasów tak ja my, czuli potrzebę odpoczynku. W możliwie dostępny sposób starali się odizolować od wilgotnej ziemi, czy twardego podłoża. Do tego celu używali wysuszonej ściółki leśnej, liści, czy mchu. W późniejszych czasach zaczęto tworzyć podwyższenia ziemne, które dodatkowo izolowały od wilgoci, natomiast w ciągu dnia służyły do siedzenia tzw. ławy ziemne.

Czytaj więcej...