KAMYK producent mebli z drewna

tło1


UWAGA!!! - Od 02.11.2023r prowadzimy sprzedaż wyłącznie w formie elektronicznej.

 

Z dniem 31.10.2023r. Salon Meblowy w Łodzi przy ul. Rzgowskiej został zamknięty.

 

Zapraszamy obecnych i przyszłych klientów do składania zamówień poprzez e-mail lub telefonicznie

 

Telefony:

Obsługa klienta: +48 690 590 685

Stolarnia: +48 512 777 580

 

E-mail:

sklep@meblekamyk.pl

sklep@mebledrewniane.eu

 

Witryna www:

www.mebledrewniane.eu

www.meblekamyk.pl

 

Nasza stolarnia nieustannie pracuje i realizuje państwa zamówienia.

Zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia.

 

Informacji dotyczącej naszej oferty, oraz zamówień w trakcie realizacji udzielamy pod nr. tel. +48 690 590 685


 

owoce dębu
Od wielu stuleci uważa się dąb za symbol ogromnej siły – świadczyć o tym może chociażby fakt, iż wieńce z dębowych listków były w Rzymie ozdobą głów nie tylko cezarów, ale również innych zwycięskich wodzów. Dęby rosną na naszej planecie już od 65 milionów lat i są naprawdę długowieczne – szacuje się, że przeciętnie okres ich życia to ponad 700 lat. W Polsce występuje jedynie 6 z 200 gatunków dębu, jednak faktycznie wykorzystuje się jedynie 3 z nich. Mianowicie chodzi o dąb szypułkowy, bezszypułkowy oraz dąb czerwony.
Charakterystyka

Cechy drewna dębowego

Krótko o dębie

Początkowo drewno dębowe jest szarożółte, jednak wraz z upływem czasu zaczyna ciemnieć do barwy jasno lub ciemnobrązowej. Charakterystyczne dla dębu są proste słoje o różnej wielkości. Zazwyczaj słoje rozmieszczone są nierównomiernie.

Dębina to przede wszystkim drewno ciężkie, twarde i średnio podatne na kurczenie. Zaletą jest bez wątpienia łatwość, z jaką poddaje się obróbce: dość łatwo jest je wygiąć, skleić czy zabarwić. Jako wadę natomiast wskazać można żmudny proces polerowania. Z drugiej jednak strony świadczy to o naprawdę ogromnej wytrzymałości. Wydaje się to być istotne zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na drewnianą podłogę. Wybierając drewno na podłogę, warto rozważyć dąb, ponieważ dębina nie będzie się zbyt łatwo ścierała.

Dębina to materiał, który trzeba umiejętnie i starannie suszyć, w przeciwnym razie możliwe jest powstawanie pęknięć. Warto również wiedzieć, że jest to drewno zawierające spore ilości garbników, co sprawia, że kontakt ze związkami żelaza może powodować jego odbarwienie. Uważa się, że im szersze są słoje dębiny, tym jest ona twardsza. Z kolei niewielkich rozmiarów słoje to znak, że drewno jest miękkie, podatne na ścieranie. Dąb odporny jest na działanie wody.

plastry dębowe

Z drewna dębowego nie tylko wytwarza się meble dębowe

Dębina jest powszechnie wykorzystywana do wyrobu mebli oraz podłóg (można tu wymienić tradycyjną klepkę). Stosowana jest także w produkcji boazerii. Drewno dębowe to również nierzadko materiał opałowy. Dębina ceniona jest zwłaszcza w szkutnictwie oraz w stolarstwie. Najbardziej wytrzymałe gatunki używane są do wyrobu żaluzji i okiennic zewnętrznych, produkuje się z nich także schody.

dąb