KAMYK producent mebli z drewna

tło1


UWAGA - Zmiana godzin otwarcia sklepu

Od dnia 07.09.2021r - sklep będzie czynny dwa razy w tygodniu.

Sobota od 10:00 - 13:00

Poniedziałek od 10:00 - 18:00

Obecna sytuacja jest spowodowana dużą liczbą zamówień jakie otrzymujemy od naszych klientów. Nasza stolarnia nieustannie pracuje i realizuje państwa zamówienia.

Zapraszamy i przepraszamy za utrudnienia.

Informacje dotyczące zamówień w trakcie realizacji pod nr. tel. 510 134 209


 

Stół z drewna do mieszkania - Czy to dobry wybór?

Surowce używane do produkcji stołów.

Stół od wieków jest podstawą każdego domu, biura, zakładu pracy. Funkcjonalności i sposobów jego wykorzystania nie da się opisać w kilku krótkich zdaniach. Stoły używane są niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Również ogromna jest różnorodność, surowców z jakich wytwarza się stoły. Jeszcze nie tak dawno drewno stanowiło główny materiał z jakiego je wykonywano. Z czasem musiało częściowo ustąpić pola innym materiałom, które pojawiły się wraz z rozwojem przemysłu i nowoczesnych technologii. W tej chwili do produkcji stołów wykorzystuje się płytę meblową, stal, tworzywa sztuczne, szkło, itd.. . Mimo tak dużej konkurencji drewno nadal pozostaje najbardziej cenionym surowcem do ich produkcji.

W czym tkwi sukces stołu z drewna?

Stół obok łóżka jest najważniejszym meblem w naszym domu, towarzyszy ludziom od zarania dziejów. To przy nim toczy się całe życie rodzinne i towarzyskie. Jest świadkiem rozmów, smutku, radości i wzruszeń wszystkich domowników. Trudno byłoby sobie wyobrazić bez niego, tak ważne dla nas święta Wielkanocy czy Bożego Narodzenia, spotkanie z przyjaciółmi lub uroczystości rodzinne w gronie najbliższych. Dlatego tak ważne jest, aby stół był reprezentacyjnym meblem w naszym domu, żeby był solidny i wygodny. Powinien być wizytówką naszego zacisza domowego. Trudno wymagać, aby taki był stół z tworzywa sztucznego, gdyż nie jest reprezentacyjny. Również naszych oczekiwań nie spełni stół z płyty meblowej, w której jest coraz mniej drewna, a to powoduje obniżenie jakości i trwałości. Także nie mamy co liczyć na stal i szkło, które są zimne w obiorze i nie oddają atmosfery ciepła rodzinnego. Więc pozostał tylko stół drewniany. Czy posiada wszystkie te cechy? Czy jest w stanie spełnić nasze oczekiwania?

Klimat i ciepło stołów drewnianych.

Odpowiedź brzmi TAK. Wszystkie te cechy posiada stół z litego drewna. Nie ma tu znaczenia czy z dębowego, sosnowego, olchowego, jesionowego. Każdy gatunek ma swoje zalety i wady. Natomiast łączy je coś, czego brakuje pozostałym materiałom używanym do produkcji stołów. Jest to przyjazny klimat jaki naturalne drewno wprowadza do naszego życia i domu. Tak jak trudno spotkać dwoje identycznych ludzi, tak samo nie można wykonać dwóch identycznych stołów z drewna. Mogą mieć wspólną stylistykę, taki sam rozmiar, lecz na pewno będą różniły się usłojeniem, odcieniem, czy układem sęków. Każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy.

Czy stół z drewna jest trwały?

Nie sposób odmówić trwałości i wytrzymałości meblom wykonanym z drewna . Zależą one od wyboru gatunku jakiego użyje się do ich produkcji. Jednak nawet te wykonane z najmniej szlachetnego surowca, zawszę będą miały przewagą nad płyta meblową i tworzywem sztucznym. Dobrze zabezpieczone drewno przed czynnikami atmosferycznymi może przetrwać bardzo długi okres, liczony w setkach lat.

Stół sosnowy, czyli stosunek jakości do ceny.

Drewno sosnowe polecane jest wszędzie tam, gdzie nie będzie zbyt intensywnie użytkowane. Jest miękkie, ale jednocześnie elastyczne. Stół sosnowy przy odpowiednim zabezpieczeniu lakierem utwardzanym, znakomicie sprawdzi się w salonie lub jako stół dodatkowy w kuchni. Jednak żaden z innych stołów nie będzie posiadał, tak charakterystycznie przebarwiających się z biegiem czasu słoi.

Ciepło bijące z różowo-pomarańczowej barwy stołu olchowego.

Stół olchowy jest niewiele twardszy od sosnowego i z podobnymi uwarunkowaniami co do intensywności użytkowania. Drewno olszy posiada przepiękną kolorystykę, o barwie różowo-pomarańczowej i najlżejsze z dostępnych w naszej ofercie.

Stół jesionowy to jakość za niewygórowaną cenę.

Stół jesionowy często jest mylony z dębowym, ze względu na zbliżoną strukturę drewna. Jest twardy i wytrzymały. Może być stosowany w salonach, jadalniach oraz jako stół kuchenny do ciężkich zadań. Posiada bardzo ciekawe usłojenie, nieco jaśniejsze od dębowego.

Stół dębowy to trwałość na lata, prestiż i elegancja.

Stół dębowy to niezaprzeczalny lider naszego zestawienia. Dębina jest nazywana królową polskich lasów. Charakterystyczne nieregularne lejki tworzą specyficzną strukturę na jej powierzchni, która wzbudza zachwyt jej miłośników oraz nie pozwala pomylić jej z żadnym innym gatunkiem. O twardości i wytrzymałości stołów dębowych chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Są najtwardsze spośród omawianych. Drewno dębowe w tym przypadku nie ma sobie równych wśród krajowych gatunków stosowanych w meblarstwie. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące trwałości, wystarczy odwiedzić dowolny portal z antykami lub muzeum. Znajdziemy mnóstwo aukcji lub eksponatów z meblami z nawet kilkuset letnią historią.

Stylistyka i kolorystyka stołów drewnianych.

Stylistyka stołów drewnianych dostępnych na rynku, może być ograniczona tylko i wyłącznie barierą wyobraźni projektanta, czy przyszłego użytkownika. W dzisiejszych czasach, gdzie jest nieograniczony dostęp do nowoczesnych maszyn sterowanych komputerowo, nowoczesnych lakierni, farb i bejc, nie istnieją praktycznie żadne granice dotyczące stylizacji i wyglądu stołu. Można poddawać je dowolnej obróbce mechanicznej, która pozwoli uzyskać wzór jaki powstał w głowie dekoratora. Istnieją setki środków, które pozwalają zabezpieczać skutecznie powierzchnię stołów przed czynnikami niszczącymi drewno i nadać im odpowiednią barwę i strukturę. Należą do nich bejce, lakiery, woski, oleje, lazury oraz patyny. Dzisiejsza technologia pozwala na nanoszenie metodą nadruku dowolnych grafik na powierzchnię stołów, wycinanie wzorów lub ich wypalanie metodą laserową. Jednak należy pamiętać, że wszystkie te nowoczesne technologie nie zastąpią nigdy człowieka, bo tylko ręczna praca spowoduje, że nasz stół będzie niepowtarzalny, stanie się dziełem sztuki, które posiądzie cząstkę duszy swojego twórcy.

Dostępne wymiary i kształty stołów.

Także w tym przypadku przychodzi nam z pomocą technika, która dostarcza najrozmaitsze prowadnice i mechanizmy do stołów, umożliwiając wykonania je w niemal dowolnym rozmiarze. Nasza firma produkuje stoły o różnych systemach rozkładania. Z jedną wkładką, wykonane w tradycyjny sposób na prowadnicach drewnianych. Od dwóch do pięciu wkładek, z wykorzystaniem systemowych prowadnic stalowych. W tym rozwiązaniu dostępne są stoły, które rozkładają się na długość do 5m. Na koniec należy również wspomnieć o stołach nierozkładanych, dostępnych niemal w każdym wymiarze jaki zamówi klient. Ostatnim czynnikiem jaki klasyfikuje stoły to jest kształt jego blatu. Dostępne są kształty od prostokątnego i kwadratowego, przez owal i półowal, na okrągłym kończąc. Dobór kształtu ma znaczenie czysto estetyczne i podyktowane jest często modą panującą w danym okresie, oraz gustem danego klienta.